Kategorie
Klinika Przemian

Nici PDO jako nowe leczenie w biostymulacji i zawieszeniu zwiotczających tkanek

Celem tego artykułu jest przedstawienie mojego doświadczenia dotyczącego implantacji nici PDO jako dobrego sposobu na terapię liftingującą na bardzo wczesnym etapie starzenia się jako terapia profilaktyczna, a także próby leczenia środkowego i dolnego odcinka zwiotczenie twarzy z powodu elastyczności więzadła i braku elastyczności skóry, co powoduje zsuwanie się poduszki tłuszczowej malar.

Nici Pdo pozwalają nam stworzyć silne śródskórne i podskórne szlifowanie, które pomaga w biostymulacji, progresywnym wycofywaniu i wspieraniu tkanek, rewaskularyzacji i częściowego przekształcania tkanek. Jednocześnie, stosując nitki zatykające, możemy uzyskać zawieszenie. W wyniku terapii PDO mamy macierz międzykomórkową i regenerację tkanek łącznych, wzrost natlenienia tkanek i aktywację procesów naprawczych i regeneracyjnych w skórze brodawkowatej, co bezpośrednio przekłada się na poprawę estetyczną i funkcjonalną.

przewodnik kraków

Zdjęcia przed – pacjentem w lewej i prawej projekcji bocznej – zsuwanie się poduszeczki tłuszczowej w okolicy środkowej twarzy z powodu braku elastyczności i wypadania więzadła policzkowo-górnego. Widoczny jest fałd nosowo-wargowy i linia marionetek, a linia żuchwy ma nieestetyczny kształt – krzywa esicyWażne jest, aby znać ograniczenia terapii liftingiem nici, a także kiedy decydować o korektach chirurgicznych. Każdy praktykujący staje w obliczu starzenia się twarzy przez pogorszenie tekstur lub opadanie powiek. Istnieją opcje odmładzania i modelowania twarzy –

  1. chirurgiczne lifting twarzy (trwałe rozwiązanie i dwuwymiarowe zmiany),
  2. nici rozciągające wchłanialne lub niewchłanialne, które, częściowo chirurgiczne lub chirurgiczne (stałe lub tymczasowe)


Przetwarzanie można połączyć z wypełniaczami skórnymi i toksynami, aby uzyskać niesamowite efekty trójwymiarowej wymiany i liftingu. Wyniki uzyskane przy podnoszeniu nici, szczególnie w połączeniu z innymi minimalnymi technikami inwazyjnymi, są bardziej naturalne i satysfakcjonujące, szczególnie gdy rozpoczynamy procedurę na czas.

Zdjęcia pacjentów cierpiących na lewą i prawą projekcję boczną – uniesienie nitki środkowej twarzy ma precyzyjnie określony zygomatyczny wydatek, a uniesienie nitki twarzy kochanka tworzy linię żuchwy w kształcie kija hokejowego. Naszym celem jest stworzenie linii prostej dolnej szczęki. Po podniesieniu nici możemy zauważyć efekt liftingu poprzez zniknięcie fałdu wargowego Naso i linii marionetek. To prosty dowód, że nastąpił lifting. Tutaj śpiewaliśmy tylko nawlekanie PDO.Do połowy lat 90. operacja liftingu była jedynym rozwiązaniem, które przyniosło zwiotczenie skóry i tłuszczu na twarzy. Jest to naprawdę niesamowita procedura, wymagająca hospitalizacji, znieczulenia globalnego i przestojów społecznych. W połowie lat 90. pojawiły się pierwsze nici napinające z zadziorami Aptos (Dr. MarlenSulamanidze). Od tego czasu narodziło się kilka generacji wątków, które są obecnie powszechnie używane.

Ptoza Jowls jest zasadniczą fazą starzenia się twarzy od 45 roku życia. Kobiety odczuwają to emocjonalnie i głęboko denerwują pierwsze oznaki „zwiotczenia twarzy”. Niskie szczęki, w wyniku opadania tkanki tłuszczowej, dramatycznie zmieniają kształt twarzy. Kształt młodej twarzy staje się odwrotnym kształtem serca. To opadanie tkanki jest wyłącznie tłuszczowe na skórę. Podkładka tłuszczowa „zsuwa się” z powodu braku elastyczności więzadeł Bucco-maksymalnych po lewej i prawej stronie.

Gwintowanie nosa służy do podniesienia mostka nosa i przeprojektowania go, czyniąc go prostszym, wyższym i ostrzejszym. Jest to jedna z najpopularniejszych procedur w Chinach. Za pomocą krótkich nici, specjalnie zaprojektowanych do zmiany kształtu nosa wprowadzonych do kaniuli, aby nie zakłócać przepływu krwi, możemy moderować columella i wszystkie nasi.Ważne jest, aby pamiętać, że dolna trzecia część twarzy jest jednym z najbardziej dynamicznych obszarów twarzy. Szczególną cechą tego dolnego obszaru twarzy jest to, że podlega on znacznym ruchom (żucie, uśmiech i mowa). Tak więc ta dynamika musi zostać zachowana. Ale jest to również część twarzy, w której uwalnianie napięcia musi być w absolutnej równowadze z samym zawieszeniem. Tylko w ten sposób można uzyskać mimikę w najbardziej naturalny sposób. Aby osiągnąć najlepszy możliwy efekt estetyczny, musimy uzyskać odpowiednie naśladownictwo i brak zwiotczenia skóry.

Korekta opadania poduszek tłuszczowych musi zachować elastyczność i naśladować dolną część twarzy. Jest to właściwe podejście i metodologia półoperacyjnego podnoszenia bieżnika i podnoszenia nici z chirurgicznym wszczepieniem, a także tymczasowego podnoszenia nici. Środkowa twarz jest również skłonna do opadania powiek. Nasza praca w tym obszarze jest zwykle łatwiejsza, ponieważ mimika twarzy nie jest tak silna w tym obszarze. Musimy skorygować i zmienić pozycję podkładki malarskiej i uzyskać odpowiednią wypukłość twarzy z profilu . Maksymalny punkt projekcji środkowej twarzy jest inny dla twarzy azjatyckich i kaukaskich. Chińskie grupy etniczne wymagają bardziej środkowej projekcji środkowej twarzy. Kaukaskie i zachodnie twarze muszą uzyskać najwyższy punkt projekcji malarycznej, postępując zgodnie z zygomaticarche, bardziej ułożoną bocznie. Różnice wynikają z różnych anatomii szkieletu kości osiowej.

Gwintowanie nosa służy do podniesienia mostka nosa i przeprojektowania go, czyniąc go prostszym, wyższym i ostrzejszym. Jest to jedna z najpopularniejszych procedur w Chinach. Za pomocą krótkich nici, specjalnie zaprojektowanych do zmiany kształtu nosa wprowadzonych do kaniuli, aby nie zakłócać przepływu krwi, możemy moderować columella i wszystkie nasi.Anatomiczne cechy obszaru niskich szczęk.

Obszar twarzy po 40, poznaj „prawo Newtona”. Podkładka pod tłuszcz malarski migruje ogonowo i przyśrodkowo i kończy się w obszarze nosowo-wargowym, tworząc nienaturalne nagromadzenie tłuszczu tam, gdzie zwykle go nie ma. Jednocześnie zmniejsza się elastyczność skóry. Ptoza twarzy jest procesem pionowym.

Lifting chirurgiczny zawsze zapewnia blizny, a przyczepność tkanek jest prawie zawsze pozioma. Wokół uszu jest najbardziej odpowiednie miejsce. Dlatego przyczepność jest prawie pozioma. Z drugiej strony nici zapewniają korekty w pionie, poziomie i pół pionie. Trakcja zależy od sposobu zdefiniowania problemu. Piękno dolnej twarzy leży w kształcie kości hokejowej „kija hokejowego”. Linia szczęki kochanka powinna być wyraźnie określona i wyróżniać się.

Kształt „W” nie jest wymagany i należy go poprawić. Możemy podzielić Nici na dwie kategorie: wchłanialne i niewchłanialne. Nie wchłanialne – trwałe nici są wykonane z Nylonu, który wprawiony w ciągnięcie może czasami przecinać tkanki, a Polipropylen – nie powoduje zwłóknienia, nie reaguje z tkanką i jest łatwy do usunięcia. Drugi to korzystne rozwiązanie. Nici niewchłanialne wykonane są z różnych materiałów (poliglaktyna 910, poliglapapron, kwas poliglikolowy i polidioksanon).

Polidioksanon (PDS i PDO) był pierwszym monofilamentem o działaniu przeciwdrobnoustrojowym i biostymulującym do syntezy tkanek biologicznych, który szybko ulega degradacji (H2O + CO2). Degradacja rozpoczyna się po 15 dniach i kończy się w 180-200 dni poprzez hydrolizę. Najważniejsze cechy nici PDO to biostymulacja, właściwości przeciwzapalne i mniejsza zdolność do reakcji zapalnej ciała obcego, dzięki czemu zwłóknienie, które powoduje biologiczną restrukturyzację tkanek, jest łatwe do kontrolowania.

Oryginalna metoda wprowadzania Pdo oparta jest na mikroigle 26-31G z nicią z mikro nici 6 / 0-8 / 0, z tymczasowym zwłóknieniem, optymalizującym unaczynienie, brak odpowiedzi zapalnej, ale odpowiedź makrofagów poprzez biostymulaton tkanki ze wzrostem temperatury i natlenienia . Nie jest wymagany hol wejściowy.

Klinika Przemian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *